تبلیغات
چاوشی موزیک - ورود بیش از ۱۰ میلیون مسافر به خراسان‌رضوی

ورود بیش از ۱۰ میلیون مسافر به خراسان‌رضوی

جمعه 11 فروردین 1396 07:46 ب.ظ

 

ورود بیش از 10 میلیون مسافر به خراسان‌رضوی • کراتینما

 • ورود بیش از 10 میلیون مسافر به خراسان‌رضوی • کراتینما

  سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: آمار مسافران نوروزی وارد شده به این استان تا آخر وقت چهارشنبه به بیش از ۱۰ میلیون و ۲۵ هزار نفر رسید.

  مهدی فروزان، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد که از ۲۵ اسفندماه پارسال تا پایان روز نهم فروردین جاری به خراسان رضوی سفر کرده اند، نسبت به نوروز قبل در همین زمان، رشدی هفت درصدی دارند.

  وی عنوان کرد: از این جمعیت هشت میلیون و ۶۰۹ هزار نفر با وسایل نقلیه شخصی به استان سفر کرده اند که این رقم نسبت به دوره مشابه ۱۰ درصد رشد یافته است.

  وی سهم ناوگان حمل و نقل جاده ای استان را در انتقال این مسافران ۹ درصد ذکر و عنوان کرد: از کل جمعیت مسافری ۹۰۱ هزار و ۴۵ نفر از این طریق به خراسان سفر کرده اند که نسبت به قبل کاهش چهار درصدی دارد.

  به گفته وی، مسافران ورودی از طریق ناوگان ریلی در این مدت نیز ۲۹۵ هزار و ۴۴۵ نفر بودند که نسبت به نوروز قبل کاهش ۲۹ درصدی را نشان می دهد.

  وی افزود: در این مدت از طریق ناوگان هوایی نیز ۲۱۹ هزار و ۷۱۰ نفر به استان پرواز کرده اند که این رقم نسبت به نوروز پارسال رشد ۱۵ درصدی دارد.

  به گفته وی، از کل جمعیت مسافری ورودی به استان مقصد ۶ میلیون و ۱۳ هزار نفر مشهد الرضا (ع) بوده است.

  وی عنوان کرد: چهار میلیون و ۸۳۶ هزار نفر از این جمعیت از طریق وسایل نقلیه شخصی، ۶۶۲ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای جابه جا شده اند، حمل و نقل ریلی ۲۹۵ هزار نفر و ناوگان هوایی نیز ۲۱۹ هزار نفر از این مسافران را به مشهد انتقال داده اند.

  پیش بینی ها حاکی از ورود ۱۱ میلیون مسافر نوروزی به استان است که بر این اساس مقصد هشت میلیون نفر مشهد خواهد بود.

  نوروز پارسال هشت میلیون مسافر نوروزی به استان خراسان رضوی سفر کرده بودند.

  منبع

  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۱

  نویسنده: admin


برچسب ها: ورود ، بیش ، از ، ۱۰ ، میلیون ، مسافر ، به ،